Klinik Psikolog Serpil Endirlik

Mesleki İlgi Alanları

  • Kaygı Bozuklukları (Panik Atak, Performans Kaygısı, Sosyal Kaygı, Yaygın Anksiyete Bozukluğu)
  • Duygu Durum Bozuklukları (Depresyon, Bipolar Bozukluk, Duygusal Yemek Yeme)
  • İlişkisel Zorluklar, İlişki Sorunları
  • Evlilik Öncesi Danışmanlığı
  • İletişimde Yaşanan Sorunlar
Klinik Psikolog Serpil Endirlik Sabancı Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur danışmanlığında “Evli Bireyler Arasında Cinsiyete Göre Algılanan Cinsel Doyum, Evlilik Tipleri ve Algılanan Aldatma Niyeti Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi” üzerine yazmıştır. 

Yüksek lisans programı süresince ve sonrasında KDTD (Kognitif ve Davranışçı Terapileri Derneği) ile Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi Eğitimi ve Süpervizyon sürecini tamamlamış olup EABCT Onaylı Bilişsel ve Davranışçı Terapist unvanı almaya hak kazanmıştır. 

2019 yılında Psikoloji İstanbul’da Gottman Çift Terapisi Eğitim’lerine başlamış olup 1. 2. ve 3. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. 2019 yılında Stan Tatkin’in Güvenli Bağlanan İlişkiler Atölyesi’ne, 2022 yılında ise John ve Julia Gottman tarafından açılan “Aldatma ve Travma ile Çalışma Atölyesi”ne katılmıştır. 

Yüksek lisans programına dahil olduktan hemen sonra Psikiyatrist Zeynep Pınar ile Moral Psikiyatri Kliniği’nde ve Barınyurt Huzur Evi’nde 2 yıl boyunca klinik gözlem ve staj yapmıştır. Psikoterapi seanslarına Anadolu Psikoterapi Merkezi’nde süpervizyon süreci ile birlikte başlamış olup, 2022 yılında Memorial Şişli Hastanesi bünyesinde çalışarak klinik deneyim kazanmıştır. 

Mesaj Gönder
Merhaba, Soteria'ya hoş geldiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?